Akumulatory Kielce

wymiana akumulatora

Zakupione w naszym sklepie akumulatory montujemy bezpłatnie,opłaty za montaż  pobieramy jedynie kiedy akumulator jest bardzo zabudowany w pojeździe (fotel kierowcy,pasażera,podszybie ) a jego wymiana zajmuje dużo czasu i wymaga zdemontowania wielu elementów,jeżeli masz wątpliwości co do kosztów wymiany w twoim samochodzie prosimy o kontakt telefoniczny.

walidacja akumulatora

Wymiana akumulatora w nowych samochodach wiąże sie z koniecznością zakodowania (walidacji)akumulatora za pomocą specjalnego oprogramowania w jednostce sterującej.

pomiar pojemności akumulatora

Wykonujemy badania pojemności akumulatora poprzez bezpieczne i kontrolowane rozładowanie  dzieki temu możemy sprawdzić rzeczywistą pojemność baterii co daje prawdziwą informację nt. stanu baterii. 

charakterystyka prądowo /napięciowa akumulatora

Dzięki najlepszym urządzeniom jesteśmy w stanie sprawdzić akumulator obserwując zachowania napięcia na nim pod obciążeniem,uzyskujemy wiedzę o faktycznym stanie baterii.

pomiar wartości prądu rozruchu

Podczas eksploatacji akumulatora w pojeździe zwiększa się jego rezystancja wewnętrzna, a spada przewodność (konduktancja),dzięki odpowiednim urządzeniom możemy oszacować wartość prądu rozruchu, a tym samym otrzymać zbliżoną informację na temat stanu akumulatora.

Pomiar gęstości elektrolitu

Podstawowa czynność przy obsłudze akumulatora( jeżeli występują korki lub klient umożliwił rozwiercenie obudowy) pozwala dosyć dokładnie określić w jaki sposób akumulator był eksploatowany w pojeździe i czy nie występują w nim usterki w postaci uszkodzonego alternatora,zbyt dużej upływności prądu itp.

naprawa/wymiana klem

Uszkodzona klema lub inne nieodpowiednie połączenie z akumulatorem,może być przyczyną problemów z ładowaniem i odpaleniem samochodu,posiadane przez nas klemy,przewody i prasy do zagniatania pozwalają naprawić uszkodzenia na miejscu.

ładowanie akumulatorów

Za niewielką opłatą oferujemy ładowanie wszystkich typów akumulatorów 12/24V posiadamy wiele specjalistycznych urządzeń  dzięki czemu proces ładowania wykonany jest prawidłowo i z należytą starannością.

pomiar upływności pradu w pojeździe kontrola stanu alternatora i rozrusznika

Z doświadczenia wiemy że częsta przyczyna reklamacji akumulatora z powodu tzw nie trzymania prądu spowodowania jest zjawiskiem upływności,dzięki odpowiednim miernikom możemy sprawdzić czy auto stojąc nie rozładowuje baterii,wpływając na jego żywotność lub, przy większym poborze, uniemożliwia uruchomienie pojazdu po krótkim czasie postoju.Skontrolujemy rozrusznik i alternator pod kątem poboru,wydajności  prądu i napięcia.

serwis gwarancyjny po gwarancyjny akumulatorów

 Niezależnie od tego czy kupiłeś akumulator u nas czy gdzie indziej jesteśmy w stanie dzięki posiadanej wiedzy i urządzeniom przeprowadzić analizę akumulatora na poczekaniu jednak w przypadku zaawansowanej diagnostyki wyznaczanie pojemności, charakterystyki I/U itp,czas ten może wydłużyć się do 3 dni roboczych,koszt wykonania takiej analizy to 20zł.Na czas badania oferujemy akumulator zastępczy.